PIC16C505-20I/SL
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC16C505-20I/SL
JLCPCB Part #
C640941
Package
SOIC-14
Description
-40℃~+85℃ 1.5KB 11 20MHz 3V~5.5V 72Byte 8 Bit Built-in OTP PIC SOIC-14 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS