PIC16C505-20/SL
MFR.Part #
PIC16C505-20/SL
JLCPCB Part #
C640942
Package
SOIC-14
Description
0℃~+70℃ 1.5KB 11 20MHz 3V~5.5V 72Byte 8 Bit Built-in OTP PIC SOIC-14 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS