MXPLAD18KP160A
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MXPLAD18KP160A
JLCPCB Part #
C2630892
Package
PLAD
Description
-55℃~+150℃ 160V 178V 18kW 259V 70A TVS Unidirectional PLAD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS