MIC5309-1.8YMT
MFR.Part #
MIC5309-1.8YMT
JLCPCB Part #
C3748240
Package
TMLF-6(1.6x1.6)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 200mV@(300mA) 300mA 5.5V Fixed Over Current Protection、Overheat protection、ESD Protection、Enable Positive TMLF-6(1.6x1.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS