MAPLAD18KP8.5CA
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MAPLAD18KP8.5CA
JLCPCB Part #
C2632137
Package
PLAD
Description
-55℃~+150℃ 1.25kA 14.4V 150uA 18kW 8.5V 9.44V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional PLAD ESD and Surge Protection (TVS/ESD)