MIC5303-1.5YMT
MFR.Part #
MIC5303-1.5YMT
JLCPCB Part #
C3750824
Package
TMLF-4(1.2x1.6)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V 200mV@(300mA) 300mA 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TMLF-4(1.2x1.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS