MIC5301-2.1YMT
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC5301-2.1YMT
JLCPCB Part #
C3748428
Package
TMLF-6(1.6x1.6)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 2.1V 30uVrms 40mV@(150mA) 5.5V 75dB@(1kHz) 85uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TMLF-6(1.6x1.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS