MIC5303-2.85YMT
MFR.Part #
MIC5303-2.85YMT
JLCPCB Part #
C3750431
Package
TMLF-4(1.2x1.6)
Description
-40℃~+125℃ 1 120uA 2.85V 200mV@(300mA) 300mA 5.5V 65dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive TMLF-4(1.2x1.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS