MIC5301-2.1YMT-TR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC5301-2.1YMT-TR
JLCPCB Part #
C622017
Package
MLF-6
Description
-40℃~+125℃ 1 100mV@(150mA) 150mA 2.1V 5.5V Fixed Positive MLF-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS