MIC5301-4.6YMT-TR
MFR.Part #
MIC5301-4.6YMT-TR
JLCPCB Part #
C622026
Package
MLF-6
Description
-40℃~+125℃ 1 100mV@(150mA) 120uA 150mA 4.6V 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MLF-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS