MIC5318-2.8YMT-TR
MFR.Part #
MIC5318-2.8YMT-TR
JLCPCB Part #
C622132
Package
MLF-6
Description
-40℃~+125℃ 1 2.8V 200mV@(300mA) 300mA 6V Fixed Positive MLF-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS