MIC5239-1.5YM-TR
MFR.Part #
MIC5239-1.5YM-TR
JLCPCB Part #
C628169
Package
SO-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 23uA 30V 350mV@(500mA) 500mA 850uVrms Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Over Voltage Protection、Enable SO-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS