MIC5239-1.8YM-TR
MFR.Part #
MIC5239-1.8YM-TR
JLCPCB Part #
C628172
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 1200uVrms 30V 400mV@(500mA) 45uA 500mA Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Over Voltage Protection、Enable SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS