MIC5231-2.75YM5
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC5231-2.75YM5
JLCPCB Part #
C3752542
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 10mA 12V 2.75V 300mV@(10mA) 4uA 50dB@(100Hz) Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS