MIC5235-2.5YM5
MFR.Part #
MIC5235-2.5YM5
JLCPCB Part #
C3745801
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 150mA 2.5V 24V 500mV@(150mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、ESD Protection、Enable、Reverse Polarity Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS