MIC5233-2.5YM5
MFR.Part #
MIC5233-2.5YM5
JLCPCB Part #
C3746781
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 100mA 2.5V 30uA 36V 450mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS