MIC5213-3.3BC5
MFR.Part #
MIC5213-3.3BC5
JLCPCB Part #
C3749466
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 3.3V 600mV@(80mA) 750uA 80mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators