MIC5211-3.6BM6 TR
MFR.Part #
MIC5211-3.6BM6 TR
JLCPCB Part #
C3745006
Package
SOT-23-6
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 16V 2 3.6V 450uA 500mV@(50mA) 80mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive SOT-23-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS