MIC5203-3.6YM5
MFR.Part #
MIC5203-3.6YM5
JLCPCB Part #
C3743775
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 3.6V 350mV@(80mA) 750uA 80mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS