MIC5203-2.6YM5
MFR.Part #
MIC5203-2.6YM5
JLCPCB Part #
C3747598
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 16V 2.6V 600mV@(80mA) 750uA 80mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Low ESR、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS