MIC5203-2.8BM4
MFR.Part #
MIC5203-2.8BM4
JLCPCB Part #
C3745064
Package
SOT-143
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 2.8V 350mV@(80mA) 80mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive SOT-143 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators