MIC5203-4.5BM4
MFR.Part #
MIC5203-4.5BM4
JLCPCB Part #
C3749027
Package
SOT-143
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 16V 225uA 350mV@(80mA) 4.5V 80mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive SOT-143 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators