MIC5203-3.6BM4
MFR.Part #
MIC5203-3.6BM4
JLCPCB Part #
C3751758
Package
SOT-143
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 225uA 3.6V 300mV@(80mA) 80mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SOT-143 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators