MIC3975-1.65YMM
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC3975-1.65YMM
JLCPCB Part #
C636514
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.65V 16V 500mV@(750mA) 750mA Fixed Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS