MIC29150-4.2BT
MFR.Part #
MIC29150-4.2BT
JLCPCB Part #
C3745217
Package
TO-220-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 22mA 26V 4.2V 400uVrms 600mV@(1.5A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive TO-220-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators