MCP4551T-502E/MF
MFR.Part #
MCP4551T-502E/MF
JLCPCB Part #
C623599
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 257 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ I2C Linear ±20% DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS