MCP4152-503E/MF
MFR.Part #
MCP4152-503E/MF
JLCPCB Part #
C635164
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 200kHz 257 50kΩ 50ppm/℃ Linear RAM SPI ±20% DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS