MCP4462-104E/ST
MFR.Part #
MCP4462-104E/ST
JLCPCB Part #
C637110
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 100kHz 100kΩ 2.7V~5.5V 257 4 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS