MCP4431T-502E/ST
MFR.Part #
MCP4431T-502E/ST
JLCPCB Part #
C627240
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 129 2MHz 4 50ppm/℃ 5kΩ I2C Linear ±20% TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS