MCP4351T-503E/ST
MFR.Part #
MCP4351T-503E/ST
JLCPCB Part #
C627225
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+125℃ 2.7V~5.5V 200kHz 257 4 50kΩ 50ppm/℃ Linear SPI ±20% TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS