MCP4251T-503E/ST
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4251T-503E/ST
JLCPCB Part #
C627193
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 2 200kHz 257 50kΩ 50ppm/℃ Linear SPI ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS