MCP4552T-104E/MF
MFR.Part #
MCP4552T-104E/MF
JLCPCB Part #
C623602
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 100kHz 100kΩ 2.5uA 257 50ppm/℃ I2C Linear RAM ±20% DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS