MCP4232-502E/UN
MFR.Part #
MCP4232-502E/UN
JLCPCB Part #
C636091
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 0.5LSB 1.8V~5.5V 129 2 2.5uA 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ Linear RAM SPI ±20% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS