MCP4232-104E/UN
MFR.Part #
MCP4232-104E/UN
JLCPCB Part #
C636090
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 100kHz 100kΩ 129 2 50ppm/℃ Linear SPI ±20% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS