MCP4231T-103E/ST
MFR.Part #
MCP4231T-103E/ST
JLCPCB Part #
C627174
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 10kΩ 129 15ppm/℃ 1MHz 2 Linear SPI ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS