MCP4161-103E/MS
MFR.Part #
MCP4161-103E/MS
JLCPCB Part #
C636076
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 0.5LSB 1 10kΩ 15ppm/℃ 1MHz 2.5uA 2.7V~5.5V 257 EEPROM Linear SPI ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS