MCP4542T-503E/MS
MFR.Part #
MCP4542T-503E/MS
JLCPCB Part #
C627284
Description
-40℃~+125℃ 1 129 2.7V~5.5V 200kHz 50kΩ 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS