MCP4561-103E/MS
MFR.Part #
MCP4561-103E/MS
JLCPCB Part #
C636123
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 0.5LSB 1 10kΩ 1MHz 2.5uA 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS