MCP4142T-103E/MF
MFR.Part #
MCP4142T-103E/MF
JLCPCB Part #
C623361
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 10kΩ 129 1MHz 2.7V~5.5V 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS