MCP4642T-103E/MF
MFR.Part #
MCP4642T-103E/MF
JLCPCB Part #
C623629
Package
DFN-10-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 10kΩ 129 1MHz 2 2.7V~5.5V 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% DFN-10-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS