MCP4162T-103E/MF
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4162T-103E/MF
JLCPCB Part #
C620271
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 10kΩ 1MHz 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS