MCP4132T-503E/MF
MFR.Part #
MCP4132T-503E/MF
JLCPCB Part #
C623351
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 129 200kHz 50kΩ 50ppm/℃ Linear SPI ±20% DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS