MCP4162T-502E/MF
MFR.Part #
MCP4162T-502E/MF
JLCPCB Part #
C620275
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ 5kΩ EEPROM Linear SPI ±20% DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS