MCP4131T-503E/SN
MFR.Part #
MCP4131T-503E/SN
JLCPCB Part #
C623344
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 129 200kHz 50kΩ 50ppm/℃ Linear SPI ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS