MCP4141T-503E/SN
MFR.Part #
MCP4141T-503E/SN
JLCPCB Part #
C623360
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 129 15ppm/℃ 2.7V~5.5V 200kHz 50kΩ EEPROM Linear SPI ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS