MCP4151T-503E/SN
MFR.Part #
MCP4151T-503E/SN
JLCPCB Part #
C623376
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 2.7V~5.5V 200kHz 257 50kΩ 50ppm/℃ Linear SPI ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS