MCP1702-2502E/TO
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP1702-2502E/TO
JLCPCB Part #
C220266
Package
TO-92
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 13.2V 2.5V 250mA 2uA 44dB@(100Hz) 625mV@(250mA) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-92 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS