MAPLAD36KP300A
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MAPLAD36KP300A
JLCPCB Part #
C2633092
Package
PLAD
Description
-55℃~+150℃ 10uA 300V 333V 36kW 483V 75A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS PLAD ESD and Surge Protection (TVS/ESD)