MAPLAD15KP17A
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MAPLAD15KP17A
JLCPCB Part #
C2631978
Package
PLAD
Description
-55℃~+150℃ 15kW 17V 18.9V 27.6V 543A TVS Unidirectional PLAD ESD and Surge Protection (TVS/ESD)