JANTX1N5637A/TR
MFR.Part #
JANTX1N5637A/TR
JLCPCB Part #
C7211854
Package
DO-13(DO-202AA)
Description
-65℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 12.8V 14.3V 21.2V 5uA 71A IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-13(DO-202AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)